Péče o tělo

Mnou nabízené masáže a Dornova metoda Plus jsou určeny pouze ženám.

Masáže vnímám jako nepostradatelnou pomoc fyzickému tělu pro udržování jeho pohyblivosti a prostupnosti pro energetické proudění. Vhodná masáž dokáže dobře uvolnit nervový a svalový systém. Nejzávažnější poruchy v těchto systémech se projevují v oblasti páteře. Její omezená funkčnost velmi často promítá bolesti i do vnitřních orgánů těla. Dochází-li k poruchám inervace a energetickým blokádám vnitřních systémů, člověk se pak často zcela zbytečně léčí na různé nemoci, kterými ve skutečnosti vůbec netrpí. Orgány, které jsou přímo napojeny na jednotlivé nervy vycházející z míchy ve středu páteře, jsou její omezenou funkčností vystaveny značnému stresu. Nastávají komunikační poruchy v přenosu informací mezi tělem a mozkem. Zpětná vazba mozku pak často vykazuje chybné impulzy pro činnost těla, což se projevuje v celém jeho vnitřním prostředí. Vzniklá disharmonie se může projevovat kdekoliv v těle, klidně na místě zdánlivě se zády vůbec nesouvisejícím. Jsem přesvědčena, že správná funkčnost páteře v celé její délce (tedy od prvního krčního obratle, který je zasunut ještě pod lebkou, přes křížovou kost s úzce souvisejícím SI skloubením až po kostrč) může odstranit až 80% zdánlivých onemocnění vnitřních orgánů.

Proto doporučuji každému, aby o svou páteř dobře pečoval, a ušetřil si tak mnoho zdravotních obtíží.    

Revitalizační masáž je terapeutickou uvolňující masáží jak pro tělo, tak pro psychiku. Je složena z prvků různých druhů masáží, které výborně splňují požadovaný účel a dohromady tvoří ucelený systém. Velmi dobře pomáhá především při akutních lokálních blokádách páteře, ramenního pletence a pánevní oblasti včetně SI skloubení. Tato masáž navrací člověku ztracenou pohyblivost a vitalitu. Odstraňuje bolest zapříčiněnou omezením funkce svalových skupin. Zprůchodňuje energetické dráhy a navrací člověka opět plně do života. Je vhodnou pomocí proti stresu, podrážděnosti a nervozitě. Vhodná je 1 - 4 masáže do měsíce, podle možností a chuti klienta.

Medová masáž je vysoce detoxikační druh masáže. Využitím všech vlastností přírodního domácího medu lze okamžitě účinně odstranit přes kůži velké množství toxinů, které se rády usazují různě po těle a především v kloubech. Vysoká rychlost změny barvy i konzistence medu během masáže dokládá značné zanesení organismu klienta a vhodnost rozšíření očisty celého těla i pomocí dalších léčebných kúr z ostatních oblastí alternativních metod. Medová masáž má velmi individuální průběh a trvá obvykle od 20 do 60 minut, právě podle stupně zanesení organismu. V případě vysoké toxicity a dovoluje-li to stav pokožky zad, probíhá masáž formou 2 krátkých cyklů. V takovém případě jde tedy o dvě masáže ihned po sobě, což značně zesílí detoxikační účinek v dané chvíli do maxima. Tato mimořádně účinná manuální technika zlepšuje činnost vnitřních orgánů, posiluje imunitní systém, výrazně napomáhá léčbě revmatických potíží kloubů a dnových bolestí, odstraňuje deprese, migrény, poruchy spánku, únavu a celkově vyživuje organismus. Je velmi vhodné provádět ji opakovaně především v jarních a podzimních měsících. Obvyklé kontraindikace masáží se v tomto případě rozšiřují o alergii na med. Preventivně je vhodná 1 - 2 masáže do měsíce, při zvýšené toxicitě 1 - 2 masáže do týdne. Doporučuje se, předem odstranit výraznější ochlupení zad, masáž by mohla citelně tahat.

Masáž bylinnými měšci je vynikajícím podpůrným prostředkem při příznivém ovlivňování všech vnitřních orgánů včetně cévního a lymfatického systému, snížené imunity, únavy, migrény, nespavosti, nervového přetížení, potíží svalové, kosterní a pojivové soustavy. Masáž začíná speciálním úkonem, kdy se uvolní všechny hlavní a regionální dráhy lymfatického systému. Pokračuje se desetiminutovou masáží nohou k rozproudění lymfy pomocí teplého oleje s přírodní ovocnou silicí. Následuje vlastní masáž speciální technikou s plátěnými váčky naplněnými směsí léčivých bylin podle osobního výběru klientem. Váčky se předem nahřívají v páře a namáčejí do teplého oleje. Dlouhé tahy masáže celé tělo do hloubky prohřívají a přitom aktivují meridiánové dráhy. Uvolňující se prospěšné látky rostlin přes pokožku a dýchací soustavu prostupují hluboko do středu těla, kde působí ozdravně na své okolí. Rovněž se zklidní mysl klienta, ale především dojde k pozitivnímu ovlivnění všech jeho energetických polí. Varianta této masáže (s relaxací) ozdravné působení významně prohlubuje a prodlužuje. Jelikož používám pouze byliny vlastnoručně nasbírané, mohu zaručit jejich čerstvost, a tím i účinnost. Tato masáž je velmi vhodná zejména pro chladnější část roku s četností podle chuti. Lze si vybrat ze tří druhů bylinných směsí:  RELAXAČNÍ  -  DETOXIKAČNÍ  -  PODPORUJÍCÍ IMUNITU.

Japonská tlaková masáž plosek nohou je speciální metoda terapeutické masáže, která umožňuje tlakem prstů a pomocí masážního kolíčku působit přes akupresurní body chodidla nejen na kosterní a svalovou soustavu těla, ale dokáže také velmi šetrným způsobem výrazně ovlivňovat činnost vnitřních orgánů. Často se stává, že je účinná i v těch případech, kdy jiné metody nedosáhly požadovaného účinku. Preventivně je vhodná 1 - 2 masáže do měsíce, při akutních obtížích nebo při potřebě odstranění chronických problémů je vhodné masírovat každý den.

Japonská tlaková masáž plosek nohou s detoxikační kúrou využívá všechny klady klasické akupresury tlakových bodů a navíc ji na začátku obohacuje detoxikační lázní a na konci detoxikačním zábalem. Účinky této kúry jsou velmi ozdravné, odlehčující a obnovující zdraví a vitalitu. Je to velmi vhodná masáž pro různá chronická oslabení, ale i jen tak, pro zdraví. Preventivně je vhodná 1 - 2 masáže do měsíce, při akutních obtížích nebo při potřebě odstranění chronických problémů je vhodné masírovat každý den.

Manuální lymfatická masáž (drenáž) je ze zdravotního hlediska jedna z nejdůležitějších masážních technik. Jde o masáž drah lymfatického systému, která napomáhá odtoku přebytečné vody z těla. Tato tělesná tekutina slouží k odvádění odpadních látek z organismu, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků a antikoncepce, alkoholu, cigaret atd. Pokud dojde k hromadění lymfy v těle vlivem její špatné cirkulace, dochází k postupnému zanášení organismu zplodinami metabolismu a toxickými látkami, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody v těle. Začne docházet k zanášení lymfatické soustavy, což se projeví například otoky, celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, snížením obranyschopnosti organismu a dalšími nepříjemnými jevy. Manuální lymfatická masáž podporuje rozpouštění otoků, opětovné rozproudění lymfy v těle a její transport do čistících center - mízních uzlin. Zde se lymfa přefiltruje a vrátí zpět do krevního řečiště. Tím dochází k odtoku přebytečné tekutiny z těla, k detoxikaci, zvyšuje se imunita organismu, ustupuje chronickou únava, upravuje se metabolismus, posiluje nervový systém, lepší se elasticita a vzhled pokožky, celkově se tělo regeneruje a harmonizuje. Lymfatickou masáž využívají např. pacienti s otoky po úrazech s následky v lymfatickém systému. Nenahraditelná je také pro onkologicky vyléčené pacienty po operativním odstranění některých uzlin. V tomto případě musí uběhnout nejméně 2 měsíce od úspěšného ukončení léčby.

Nepostradatelná je také pro absolventy LIPOSUKCE. U těch rovněž tato masáž podporuje rychlejší návrat k běžnému stavu organismu a urychluje očistný proces po lékařském zákroku.

Každá lymfatická masáž začíná speciálním úkonem, kdy se uvolní hlavní spádové dráhy v oblasti krku a příslušné regionální uzliny, aby se lymfa mohla dobře rozproudit a je zakončena energetickým očištěním lymfatických drah. Manuální lymfatická drenáž začíná formou dvouměsíčního cyklu v počtu 6 - 10 masáží. Dále obvykle stačí 1 - 2 udržovací masáže do měsíce. Vícečetný cyklus je vhodné absolvovat 1 - 2 krát ročně. Je to však velmi individuální. Jednotlivá masáž by neměla překročit dobu 90 minut.

Aromaterapeutická masáž je "královnou" mezi masážemi, snoubí se zde více účinků dohromady. Pomocí přírodních éterických olejů se dosahuje hlubšího uvolnění a relaxačního účinku. Důvodem jsou jemné dlouhé tahy masáže a harmonická práce jednotlivých silic nebo jejich směsí. Ty mají dalekosáhlé účinky nejen na fyzické tělo, ale i na vyšší energetické úrovně. Aroma-masáž úspěšně pomáhá při odstraňování deprese, stresu, psychické zátěže, únavy až vyčerpání a psychosomatických obtíží. Účinnost masáže přetrvává ještě dlouhou dobu po jejím dokončení, kdy nadále probíhají změny v jednotlivých energetických polích. Z toho důvodu se doporučuje nejméně 8 hodin vyhnout koupeli, pokusit se odložit všechny stresující záležitosti na později a zbytečně nenarušovat toto energetické ladění. Vhodná je 1 - 4 masáže do měsíce.

Breussova masáž s manuálním rovnáním končetin je vynikající energeticko-manuální masáží, která uvolňuje tělesné i energetické blokády v oblasti páteře. Jejím autorem je Rudolf Breuss (1899-1990), rakouský léčitel známý především svou 42-denní protirakovinnou kúrou. Masáž R. Breusse slouží k regeneraci meziobratlových plotének páteře. Pomocí jemných speciálních tahů, hmatů a zábalu dochází k rozvolnění přetížených skloubení jednotlivých obratlů. Tím dosud stlačená ploténka získá prostor. Vmasírováním třezalkového oleje do oblasti páteře dojde ke vstřebání oleje právě do uvolněných plotének, které jako "houba" tento olej vsáknou. Třezalkový olej, který si sama vyrábím, je pro ploténky nejlepší možnou výživou schopnou zregenerovat ploténku do původního tvaru a velikosti. Zregenerované ploténky pak mohou opět plnit svou funkci odpružení a rotace. Zároveň uvolněná a zregenerovaná páteř umožňuje i zlepšení činnosti vnitřních orgánů, které jsou z páteře nejen inervovány, ale jsou s ní také energeticky spojeny. Před vlastní masáží jsou speciálním úkonem uvolněny hlavní i regionální spádové lymfatické dráhy sloužící k rozproudění lymfy v celém těle. Následuje lehké promasírování akupresurních zón chodidel. Teprve po těchto úkonech následuje Breussova masáž na konci se zábalem z třezalkového oleje a magnetizací těla. Po masáži následuje manuální rovnání kloubů nohou a rukou. 

Vhodná je 1 - 4 masáže do měsíce. U citlivých lidí se světlou pletí může hypericin, který je obsažen v třezalkovém oleji, vyvolat po pobytu na slunci fotosenzibilitu (svědění a skvrny na kůži). Proto je po masáži dobré vyhýbat se 24 hodin slunění. Tato masáž je rovněž běžným zakončením ošetření Dornovou metodou Plus, které tak významně doplňuje.

Těhotenská masáž je jemná nejčastěji relaxační masáž, kterou mohou budoucí maminky využívat pro zlepšení své kondice. Je složena z jemných prvků různých druhů masáží podle individuálních potřeb klientky. Je cílena na úlevu především při potížích s otoky dolních končetin, se zpomaleným metabolismem, s bolestmi zad, ale i při depresích a podobně. Samozřejmě ji lze využívat i bez jakýchkoliv zdravotních potíží jen tak pro radost a blaho, které přináší. Každou masáž přizpůsobuji individuálním potřebám klientky. Vhodné jsou i několikrát v týdnu. Tato masáž je kontraindikována u těhotných do konce 12. týdne a u rizikových těhotenství. 

Dornova metoda PLUS (DornPlus) + Breussova masáž umožňuje nenásilným a šetrným způsobem rekonstrukci kosterní konstrukce. Srovnává rozdílnou délku končetin, postavení pánve a kyčlí, vychýlené obratle, posuny kostrče, ale i halluxy (vbočené palce) a ostatní mechanické posuny v jednotlivých kloubech celého těla. Tato metoda vždy za aktivní spolupráce klienta vrací celou kostru do základního postavení, čímž umožňuje odstranit kromě bolestí páteře a kloubů také blokády činnosti vnitřních orgánů, bolesti hlavy, ale i například astma a mnohé další potíže. Navíc je DMP šetrná právě díky tomu, že je náprava prováděna za aktivního pohybu klienta. Nedochází tedy k poškozování (mikrotraumatům) vazů a svalů jako při chiropraktickém ošetření, kdy je řešen problém pouze v místě posunu a ne od základu. Při takovém pasivním ošetření není úleva dlouhodobá a zanedlouho dojde opět k návratu rovnaného místa do předešlé nesprávné pozice. Během ošetření DMP bude každý klient poučen o tom, jak si má nadále napravený stav udržovat a případně zlepšovat. Naučí se základní cviky, které při pravidelném cvičení (večer v posteli cca 10 minut) budou pomáhat udržet napravené klouby v "novém" postavení (byť vlastně původním). Napravení kloubů kosterního skeletu je zakončeno Breussovou masáží, která pomocí speciálních hmatů, tahů a zábalu v třezalkovém oleji umožňuje uvolnění přetížených skloubení jednotlivých obratlů, protažení vazů a svalů kolem páteře, a tím dojde k uvolnění, regeneraci a výživě plotének. Po celkovém ošetření pomocí DMP a Breussovou masáží může a nemusí přechodně docházet (několik dní až 3 týdny) k nepříjemným stavům od bolestí hlavy přes malátnost až po zvracení a podobně. Je to pochopitelné, neboť tělo se dostalo nazpět do přirozené polohy, v níž však nebylo mnoho let (i celý život). Dochází k prokrvení míst, která měla dlouhodobě omezenou výživu. Nenechte se vystrašit - vše se během krátké doby upraví a tělo se Vám za péči mnohonásobně odmění. Úleva a posílení se projeví prakticky ve všech činnostech těla. Může dojít například k otěhotnění, které se nedařilo, a k dalším příjemným překvapením. Po ošetření je dobré udržovat pokud možno alespoň pár dní klidový režim. Je vhodné cca po měsíci provést kontrolní ošetření. Další návštěvy jsou zcela v režii klienta.

Tato metoda má však i své celkové kontraindikace: osteoporóza, revmatoidní artritida, artróza čtvrtého stupně, rakovina kostní dřeně, kůže, kostí, všechny typy rakoviny po dobu, kdy probíhá léčení chemoterapií nebo ozařováním (po ukončení léčby po poradě s onkologem), syndrom Caudi - typ výhřezu meziobratlové ploténky, zničené jádro meziobratlové ploténky, rozštěp páteře.

A částečné kontraindikace: endoprotéza, artróza třetího stupně (první a druhý stupeň není omezením), Bechtěrevova choroba, dětská mozková obrna, roztroušená skleróza, operace páteře (operované místo se vynechá), ostatní operace pouze po poradě s ošetřujícím lékařem, výhřezy meziobratlových plotének - u menších výhřezů je DMP úspěšná (do 5mm v oblasti bederní a hrudní páteře a do 3mm u krční páteře), úrazy a pády v posledních šesti týdnech - zde pouze po poradě s lékařem, který má k dispozici RTG snímek nebo vyloučil možné poranění kostí v důsledku úrazu, užívání myorelaxačních léků - léky na uvolnění kosterního svalstva (např. myolastan, mydocalm,..), zánět (v místě zánětu se nepracuje), spondylolýza, spondylolistéza.

Individuální ošetření pomocí manuálních technik a metod vychází z potřeb každého klienta. Je kombinaci různých masáží, ošetření spoušťových bodů (Trigger point's), Dornovy metody, kinesiotapingu, doporučení cviků apod. Začíná se masáží, kdy se seznámím s klientovým tělem. Pak se společně dohodneme, co by bylo vhodné a jak pokračovat dále na cestě k lepšímu zdravotnímu stavu. Doba procedury i cena je individuální, podle aktuálních potřeb klientova těla a osobní dohody.

Kinesiotaping nabízí vhodné doplnění masáží, rehabilitačních cviků i manuálních technik k prohloubení požadovaného účinku na tělo. Samotné aplikaci tapu předchází diagnostika, která určí způsob správného nalepení v konkrétním případě. Kinesiotapy jsou zhotoveny ze 100% bavlny bez přídavku latexu a bez přídavku jakýchkoliv léků. Jsou charakteristické vyšší flexibilitou oproti klasickému tapu, tudíž neomezují klienta v běžné denní činnosti ani při sportovním výkonu.
Nalepený kinesiotape působí tahem na sval a podkoží a vyvolává reflexní reakci nervových vláken, cév a lymfatických drah. Kinesiotape v oblasti fyzioterapie dokáže tišit i dlouhotrvající bolest a přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Kinesiotaping stabilizuje, odlehčuje a posiluje klouby a měkké tkáně (svaly, vazy a šlachy), kterým poskytne efektivní ochranu. Uvolňuje přetížené svaly a zároveň zvyšuje napětí oslabených svalů, tím se zvyšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém, a tím snižuje případný otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Oblíbený je rovněž v prevenci a při ošetření u sportovců k podpoře stability kloubů a svalové koordinaci. Délka používání tapingu jako řešení bolesti není omezená. Délka ponechání nalepeného tapu záleží na reakci pokožky pacienta. Pokud nevzniká žádná reakce (svědění či alergie), lze ponechat tape dokud se nezačne odlepovat sám (3 - 5 dní). Během této doby dodržujeme běžnou hygienu, jak jsme zvyklí. Je dobré uvědomit si, že tape neřeší příčinu bolesti. Je však účinným doplňkovým ošetřením, které problematickou dobu zkrátí a uleví od bolesti.

  • Kontraindikace: nádorová onemocnění, povrchové i hluboké záněty žil, žilní trombóza, varixy, rozsáhlá poškození a poranění kůže, kardiovaskulární onemocnění, epilepsie, gravidita do 3. trimestru.
  • "Možnost prožití života na Zemi, je splněním Tvého nejvroucnějšího přání.

    Páska zapomnění Ti dává možnost plného prožívání, které je Tvým jediným skutečným bohatstvím."