Podle akné na obličeji zjistíte, ve které části těla se nachází nemoc


Ve světě tradiční čínské medicíny se věří, že místo kde se nachází akné na obličeji koresponduje se zdravotním problémem v nějaké vzdálenější části těla.

To znamená, že jen pohledem na to, kde se nacházejí vyrážky, je možné určit, zda se vyskytuje problém hodný vaší pozornosti i někde jinde.

Horní část čela: Trávicí trakt a močový měchýř

Akné nacházející se v horní části čela vám hlásí že byste měl upravit vaše stravovací návyky. Slazené nápoje a kávu nahraďte čajem a čistou vodou, která ze střev a močových cest vyplaví kumulovanné toxiny. Konzumujte také více zeleniny bohaté na vlákninu.

Spodní část čela: Srdce
Pokud zaznamenáte problémy s akné na spodní části čela, může to znamenat, že máte problém se srdcem. Pokuste se vyvarovat všem možným stresujícím faktorům naučte se i pár technik na uvolňování stresu (například dechová cvičení nebo meditaci).

Pravidelně cvičte a konzumujte stravu bohatou na vlákninu a chudší na tuky, hlavě nezdravé trans-tuky (nejvíce obsahují margaríny, smažené a zpracované potraviny). Také by neškodilo přestat kouřit a praktikovat zdravý životní styl.

Na uších: Ledviny
V případě výskytu akné na uších je pravděpodobné, že ledviny nevykonávají své funkce správně. Omezte slaná jídla, kávu. Pijte dostatek tekutin.

Zóna očí a prostor mezi obočím: Játra

Když se vám akné objeví v zóně očí, vaše játra jsou zřejmě ve stavu vyžadující
si pomoc. Vyhýbejte se mlsání pozdě v noci a také sladkým a mastným jídlům obecně. NA nějaký čas byste si měli dát pauzu i od mléčných výrobků a alkoholu. Zkuste jíst hodně ovoce a zeleniny bohaté na vitamin C, který pomáhá neutralizovat toxiny a posiluje váš imunitní systém.

Nos: Slinivka

Vyrážky na nose jsou nejen nehezké, ale mohou signalizovat i problém se slinivkou. Přestože jde o poměrně malý orgán, je zároveň pro zdraví i jeden z nejdůležitějších. Omezte příjem bylinky jako jetel rolní, měsíček lékařský, kopřivu kořen pampelišky, kořen puškvorce, pamajorán obyčejný, případně nať šalvěje nebo třezalky tečkované.

Horní část lící: Dýchací systém

Dobře se postarejte o své plíce, pokud se vám zvýšené míře začnou tvořit vyrážky v horní části lící. Přestaňte kouřit a nevystavujte se ani pasivnímu kouření či znečištěnému vzduchu. Posilte si respirační systém prováděním dýchacích cviční.

Dolní část lící: Ústní dutina

Akné ve spodní části lící naznačují, že máte problém ve vaší usní dutině. Pravidelně si čistěte zuby a také si proplachujte ústa - nejlépe kokosovým olejem. Vyhýbejte se slazeným nápojům a nezdravým potravinám, hlavně rychlému občerstvení. Jezte hodně ovoce a zeleniny. Hlavně ty druhy, které obsahují hodně vitamínu C.
Na stranách brady: Hormony
Správné stravovací návyky a vyhýbání se stresu pomáhají vyrovnávat hormony, na které poukazuje akné po stranách vašeho obličeje. Pokuste se proto zdravé stravovat, ale hlavně si dopřejte dostatek odpočinku a spánku.

Uprostřed brady: Žaludek a tenké střevo
Zaměřte se na stravu s vysokým obsahem vlákniny a pijte dostatek tekutin, abyste vyplavili ze střev usazené nečistoty. Pokud náhodou trpíte alergií na jídlo, nejlepší je důsledně se jim vyvarovat. Kromě toho je také důležité vyhýbat se stresu a mít během noci dostatek spánku.

Krk a hrudník: Imunitní systém

Vyrážky na krku a hrudi mohou naznačovat, že jste stresování a váš imunitní systém se snaží ve těle potlačit zánět. Pro posílení imunity konzumujte hlavně potraviny bohaté na vitamin C. Nezapomínejte ani na odstraňování příčin stresu, dopřejte si cvičení a noc prožijte minimálně 7-8 hodin.